Projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem !” – etap wiosenny

W ramach zajęć świetlicowych chętni uczniowie z klas II i III rozpoczęli kolejny cykl zajęć projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” pod opieką wychowawców Emilii Kowalczyk i Emilii Telus. Pierwsza lekcja dotyczyła Piramidy Zdrowia i Aktywności Fizycznej – pożądanego modelu zdrowego odżywiania.

Podczas zajęć między innymi omówione zostały wszystkie piętra piramidy. Porównano Piramidę Zdrowia „nową” i „starą” a zadaniem dzieci było wykazanie różnic w ich budowie. Uczniowie za pomocną specjalnie stworzonej makiety uzupełniali poszczególne piętra piramidy, a także uczestniczyli w zabawie „Na które piętro jadę”. Uczestnicy projektu wykonali prace konkursowe pt. „Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia”. Kolejne zajęcia zostały poświęcone nadmiernemu spożywaniu soli. Uczniom została przedstawiona prezentacja multimedialna „Zioła zamiast soli”. Dzieci uczestniczyły w zabawie, w której rozpoznawały świeże i suszone zioła.

Następnym tematem prozdrowotnego projektu edukacyjnego była lekcja „Źródło życia i zdrowia – woda”. W ramach tej przeprowadzono pogadankę na temat znaczenia wody w organizmie człowieka. Uczniowie dowiedzieli się że woda jest najważniejszym i niezbędnym składnikiem organizmu człowieka, to dzięki niej organizm człowieka może prawidłowo funkcjonować. Dzieci wzięły udział w zabawie „Magiczny strumień”, przeprowadziły eksperyment : przenoszenie wody za pomocą gąbki i uzupełniły kartę pracy „Źródło życia i zdrowia - woda”. Zadaniem konkursowym w tej części projektu było przeprowadzenie „Quizu wiedzy o wodzie”, który pozwolił dzieciom utrwalić wiedzę na temat wody i wyłonić ekspertów do spraw picia wody.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie !!!