Szkoła Podstawowa im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie

Ojrzanów, ul.Szkolna 1 96-321 Żabia Wola Tel: (46) 857-82-25

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1017073
  • Do końca roku: 95 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2023-09-27

Imieniny: Damiana, Mirabeli

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

APEL UPAMIĘTNIENIAJĄCY ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

5 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Mają. Uczniowie klasy 7a wraz z nauczycielami w montażu słowno - muzycznym przybliżyli społeczności szkoły wydarzenia historyczne i okoliczności powstania polskiej konstytucji.

Czytaj więcej o:

Projekt edukacyjny UNICEF "Klimat dla Młodych"

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu UNICEF, którego celem jest kształtowanie świadomości w zakresie ekologicznego stylu życia oraz pokazanie młodemu pokoleniu, że mogą być aktywni w tym obszarze i budzić świadomość reszty społeczeństwa.

Koordynator projektu : Iwona Krejner, Joanna Krawczyk

Czytaj więcej o:

Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie.

Na wstępie wszyscy udali się po specjalne kaski, które miały chronić głowy przed ewentualnymi zagrożeniami. Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej zaczęło się od zjazdu windą na poziom 600 metrów pod powierzchnię ziemi z prędkością… 6m/s! Podczas zwiedzania uczniowie poznali sposoby wydobywania soli. Chodzili długimi korytarzami z soli, która może być  biała, różowa, pomarańczowa, niebieska, zielona, fioletowa. Zwiedzili kapliczkę św. Kingi – patronki górników, zobaczyli wiele figur z soli np. figurkę Skarbnika. Pan przewodnik opowiadał wiele ciekawych legend związanych z kopalnią.

Wycieczka do Kopalni Soli była pouczająca i dostarczyła nam niezapomniane przeżycia. Dowiedzieliśmy się wiele o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, a na koniec każdy otrzymał bryłkę soli. Był także czas na kupienie pamiątek z tego miejsca.

Czytaj więcej o: