Imieniny: Sergiusza, Teofila

Gminny Konkurs Plastyczny „Palma Wielkanocna” organizowany przez Dom Kultury w Żabiej Woli.

Na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi w Domu Kultury w Żabiej Woli odbył się gminny konkurs plastyczny „Palma Wielkanocna”.

Konkurs ten skierowany było do wszystkich uczniów z podziałem na kategorie wiekowe. W konkursie mogły brać udział również grupy działające na terenie gminy Żabia Wola. Nasi uczniowie oczywiście godnie reprezentowali w nim szkołę. Ze względu na istniejącą sytuację i nauczanie zdalne, większość prac konkursowych została wykonana przez uczniów pod opieką rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Uczniowie klas młodszych I-III mieli również możliwość wykonania pracy konkursowej- palmy w czasie zajęć świetlicowych. I tak powstało kilka palm. Wszystkie palmy były piękne a ich wykonanie z pewnością sprawiło wiele radości. Pracę konkursową wykonały również wychowawczynie świetlicy szkolnej : które pod nazwą„ Świetliczanki” wystartowały w konkursie w kategorii „grupy”. Przez kilkanaście dni przygotowywały kwiaty z krepiny, zbierały inne materiał, które wykorzystały do przygotowania przepięknej palmy.

25 marca 2021 roku Jury w składzie : Sylwia Głowa- Leptacz- Przewodnicząca oraz Aleksandra Liwińska i Nina Kowalska po wnikliwej analizie szczegółów wykonawstwa oraz walorów artystyczno-estetycznych oceniło prace konkursowe i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oczywiście wśród zwycięzców i wyróżnionych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

I Kategoria, klasy I-IV indywidualnie

I miejsce ex aequo Alicja Kusek klasa IV b

II miejsce ex aequo Karolina Wielińska klasa I b

Wyróżnienia: Liwia Prusaczyk klasa I b, Antoni Kociszewski klasa I b, Zuzanna Galińska klasa I b , Dariusz Sitarek klasa IV a

IV Kategoria, grupy

I miejsce ex aequo grupa „ Świetliczanki” : Emilia Kowalczyk, Emilia Telus, Małgorzata Kociszewska-Lato.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, które mogli odebrać w Domu Kultury w Żabiej Woli. Ponadto uczniowie, którzy wykonali pracę na konkurs otrzymali ocenę celującą z techniki.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy oraz dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.

Autor: Emilia Kowalczyk