Wycieczka klas 8

W dniu 18 września 2023r. odbyła się wycieczka do Lublina i obozu koncentracyjnego na Majdanku. Wzięli w niej udział uczniowie klas ósmych pod opieką nauczyciela historii i wychowawców.
  W pierwszej kolejności zwiedziliśmy obóz na Majdanku. Z historią tego miejsca zapoznał przewodnik. Zwiedziliśmy baraki - każdy z nich to wstrząsająca historia ludzi z 27 krajów, którzy oddali tam życie.
  Kolejnym etapem było zwiedzanie Starego Miasta W Lublinie. Podziwialiśmy, m. in. architekturę zachowanych kamieniczek, bramy wjazdowe, wrażenie wywarły na nas barokowe zdobienia kościołów. Widzieliśmy pomnik Unii Lubelskiej,a także poznaliśmy historię zabudowań dziedzińca zamkowego.
   Wycieczka była wspaniałą lekcją historii, którą wykorzystamy w szkole i w życiu codziennym. Wszystkim uczestnikom na pewno na długo zapadnie w pamięci.