Zaproszenie do udziału w konkursie

Regulamin konkursu plastycznego

Palma Wielkanocna

1. Organizator: Dom Kultury w Żabiej Woli z siedzibą przy ulicy Warszawskiej 27, nr tel. 46 857 82 60

2. Cele konkursu:

• popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i okresem Wielkanocy,

• pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej,

• stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz grupy

zorganizowane działające na terenie gminy Żabia Wola, własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia,

• rozbudzanie inwencji twórczej,

• przekaz wartości i tradycji w rodzinie,

• integracja społeczności lokalnej,

1. Warunki konkursu:

1. Uczestnicy konkursu będą podzieleni na cztery kategorie:

I kategoria – klasy I - IV szkół podstawowych

II kategoria – klasy V-VIII szkół podstawowych

III kategoria – młodzież i dorośli - indywidualnie

IV kategoria – dorośli: grupy, zespoły działające na terenie gminy Żabia Wola

1. Technika wykonania pracy: dowolna, forma: przestrzenna

2. Palma musi wynosić min. 50 cm, a max. 150 cm.

3. Do wykonania palmy dopuszcza się użycie materiałów sztucznych, jednak preferowane będą materiały naturalne.

4. W kategoriach: I, II, III - prace muszą być wykonane indywidualnie, a w IV kategorii grupę mogą stanowić maksymalnie 4 osoby!

5. Prace powinny zawierać metryczkę z następującymi informacjami o wykonawcy/wykonawcach: imię, nazwisko, kategoria udziału, nazwa placówki/grupy, opiekun artystyczny, szkoła, telefon.

1. Termin i warunki dostarczenia prac:

1. Kartę zgłoszeniową udziału w konkursie oraz palmę, należy dostarczyć do Domu Kultury w Żabiej Woli do 25 marca 2021r. Karta zgłoszeniowa jest dostępną na www.dkzabiawla.pl lub w siedzibie Domu Kultury.

2. Dostarczone prace oceni Jury powołane przez Organizatora. Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach telefonicznie. Protokół Konkursu zostanie umieszczony na stronie Domu Kultury.

3. Twórcom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

4. Wyróżnione prace będą wystawione w holu Domu Kultury do dnia 12 kwietnia br. W dniach 12 –16 kwietnia, wykonawcy będą mogli odebrać swoje prace.

5. Dom Kultury nie odpowiada za uszkodzenie lub zniekształcenie prac.

1. Kryteria oceny prac:

1. Zgodność z wytycznymi regulaminu konkursu.

2. Kreatywność i inwencja twórcza.

3. Odpowiedni dobór materiałów i elementów zdobniczych, w szczególności naturalnych.

4. Estetyka wykonania i ogólne wrażenie artystyczne.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie!

Dyrektor i Pracownicy Domu Kultury w Żabiej Woli