Światowy Dzień Wody z PAH w klasach I-III

Woda jest niezbędna w każdym aspekcie naszego życia. Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 r. podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii ustanowiło Światowy Dzień Wody. Obchodzony jest 22 marca, w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do obchodów tego święta z Polską Akcją Humanitarną. Zapoznali się z prezentacją multimedialną na temat wody. Dowiedzieli się, że nie wszyscy na świecie mają zapewniony dostęp do wody. Zależy to od wielu czynników przyrodniczych, ale nie tylko. Czasami zwyczajnie brakuje urządzeń, które by tę wodę doprowadziły. Uczniowie uzupełniali również karty pracy, rozwiązywali quizy. Wykonali pracę plastyczną. Doszli do wniosku, że należy oszczędzać wodę, aby jej nie zabrakło.

Tekst: Iwona Krejner