Projekt "Kreatywne Dni Nietypowe"

W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Kreatywne Dni Nietypowe" uczniowie klasy 1b ,3a i klasy 3b obchodzili "Światatowy Dzień Jabłka".
Jabłko- najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy, ma swoje święto.
Uczniowie obchodzili je 28 września. Święto Jabłka to akcja prozdrowotna, której celem jest zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
Świętowanie rozpoczęliśmy od bliższego poznania jabłka. Dzieci wysłuchały wielu ciekawych ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu, zapoznały się z jego budową i odmianami występującymi w Polsce. Były wiersze, piosenki, wykonane zostały prace plastyczne, techniczne, odbyły się również „wyścigi kelnerów” z jabłkami na talerzach. Podsumowaniem zajęć była degustacja pysznych słodkości, soków przygotowanych przez rodziców.
Było Smacznie i zdrowo !