• Odwiedziło nas: 1182098

Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Akcja ,,BohaterON- włącz historię''.

Klasy trzecie  wzięły udział w akcji ,,BohaterON- włącz historię''. To ogólnopolska akcja mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach akcji uczniowie obejrzeli  lalkowe przedstawienie teatralne pt. "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Obejrzenie filmu poprzedziła krótka rozmowa na temat bohaterów wojny, powstań. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance, opowiadając również historie swoich dziadków i pradziadków. Po obejrzeniu spektaklu wyjaśniliśmy sobie, czym jest patriotyzm, czas pokoju, wojna oraz kim jest powstaniec. Każdy uczeń wykonał również symbol Polski Walczącej, który będzie nam zawsze przypominał, że nasi przodkowie nie uciekali przed odpowiedzialnością za losy swojej Ojczyzny, tylko ryzykując życie brali do ręki broń i walczyli o życie swoje i innych.