Szkoła w Ojrzanowie w Klubie Szkół UNICEF

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Celem Klubu jest  edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata oraz kształtowanie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec problemów współczesnego świata. Szkoły należące do Klubu uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, a także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie – raz zaprosimy uczniów do uczczenia ważnych dni międzynarodowych, innym razem zaproponujemy organizację w szkole specjalnych wydarzeń. Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel – uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca oraz kształtowanie postawy pro-pomocowej.
 Szkolnym koordynatorem Klubu UNICEF jest pani Iwona Krejner.