Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to również doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, które wzbogacają fantazję, pamięć i słownictwo. Uczniowie klas pierwszych  uczcili to święto kodując ulubionych bohaterów bajkowych.