Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi ukochana zabawka, uznawana za najlepszego przyjaciela dzieci na całym świecie – Pluszowy Miś. Uczniowie naszej szkoły ze względu na sytuację pandemiczną w ramach zajęć świetlicy szkolnej celebrowali te święto 25 stycznia.

Tego dnia wielu uczniów przyniosło do szkoły swoje ukochane misie. Wszystkie pluszaki były piękne i wyjątkowe. Podczas zajęć wychowawczynie świetlicy zaprezentowały wyjątkową prezentację multimedialną. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i dowiedziały się w jakich bajkach występują misie. Uczniowie wzięli udział w specjalnym quizie i odpowiadali na pytania związane z wyświetloną prezentacją. Następnie wykonali przepiękne prace plastyczne przedstawiające misie znane ze współczesnych bajek. Chętni uczniowie mogli na chwile zamienić się w Misia Uszatka za pomocną ścianki fotograficznej, gdzie zostały wykonane im wyjątkowe zdjęcia.

Przez kolejne dni wychowawczynie świetlicy czytały dzieciom fragmenty książek m.in. „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Kubuś Puchatek”, „Nowe przygody pandy” i „Królik i Misia”, w których głównymi postaciami były misie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o przygodach pluszowych bohaterów i wykonali ilustracje z nimi związane.

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólne celebrowanie tego dnia !!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć związanych z obchodami „Dnia Pluszowego Misia”

Autor: Emilia Kowalczyk, Emilia Telus